top of page

Başak Dolunayı ve Burçlara Mesajı...

Yine Ay, tüm zarafetiyle, ihtişamı ile parlıyor. Bu seferki bir başka!

Dolunay... Ay’ın en olgun hali. Tam hali. Yusyuvarlak görürüz. Daire...

Daire. Doğum haritaları da daire. Neden? Daire, başı sonu olmayanı, ezel ile ebedi, ilk ve sonu gösterir. Bütünü anlatır, sonsuzluğu, yaradanı ve yaradanın ruhundan bir parçaya sahip olan biz beşerilerin içindeki potansiyeli.

Her ay, bıkıp usanmadan, Ay, önce yeniay ile hiçliği dolunay ile tamamlanmayı sonra tekrar hiç olmayı anlatır. Hatırlatır.

Şimdi de, bir olmayı, tam olmayı anlatıyor ama gökyüzü bu anlatımı renklendiriyor daha da derinleştiriyor.

Anın haritasında, Ay Vesta’nın yanında Thuban sabit yıldızı ile, Rigel yıldızı ile etkileşimdeki Güneş’in karşısına geçmiş. Bu sefer Başak enerjisinde. Başak hizmet edendir. En ince detayın mükemmel olmasına çalışır. Tam karşısında Balık. Kolektife hizmet.

Kolektife ulaşmak için önce bireysel tamlığa ulaşmak gerekir.

Vesta’nın mitolojisine baktığınızda bakirelik kavramına gelirsin. Buradaki anlam düşündüğün gibi değil. Başkasına ihtiyaç duymamak, tam olmak demek, bakirelik. İçeriden beslenmek ile alakalı. O yüzden içindeki ateşi sembolize eder.

Gökyüzü içinizdeki ateşi yakmanın vakti geldi, diyor. Dışarıya karşı beslendiğin beklentileri o ateşte yak. Hayalkırıklıklarına dönüşen beklentilerini de yak. Başkasını ön plana koyarak yaptığın tüm planları yak. Başkalarını sadece sev. Görev yükleme. Sorumluluk yükleme. Suçu ona yükleme. Suçlu da yok, kurban da yok. Bahaneye çevirme. Yak.

Bunları yapabilmen için gereken tüm bilgi sende. Yaktığın ateşin ışığında kendini okumayı da bileceksin. Karanlığın aydınlığa dönecek. Derin bir nefes alabileceksin. Tam olacaksın. Ait olacaksın. Hiç olacaksın.

Gözünü dolunaya dik. İçindeki ateşi yakmasına izin ver. Bu dönem yüzleşeceğin olaylar ateşinin yanması için.

Bütünün hayrına olsun.Dolunay’ın burçlara mesajı:

KOÇ - TERAZİ: Neye, kime hizmet ettiğini düşün. Kimin için çalışıyorsun? Yeteneklerini sadece kendin için değil, etrafındakiler için de kullan.

BOĞA - AKREP: Yaratıcılığını kendine saklama. Maddeyi manevi özüne göre güzelleştirebilirsin. Bu güzelliği, içinde bulunduğun topluluğa aktar.

İKİZLER – YAY: Önce kendi evini temizle, hem fiziksel hem ruhsal. Önce kendi ruhunu arındır, kalbindeki kocaman yeri keşfet. Sonra da ulaşabildiğin herkesin arınmasına aracı ol.

YENGEÇ – OĞLAK: Sadece dışarıdan edindiğin bilgi yetmez, içindekileri de hatırla. İçini oku. Sana seslenen sesi duy. Sonra da diğerlerine aktar.

ASLAN – KOVA: Sen çok değerlisin. İçindeki çocuk çok değerli. Onunla konuş, onu sevdiğini söyle. Ancak o zaman diğerlerini de seveceksin.

BAŞAK – BALIK: Gerçekten yardım etmek istiyorsan, iyileştirmek istiyorsan, her şeyin olması gerektiği gibi olmasını istiyorsan önce kendini iyileştir.

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz.

bottom of page