top of page

Bomba gibi bir haftaya başlıyoruz!

Bu hafta 2021’in en öne çıkan haftalarından biri.

Haftaya Güneş-Merkür kavuşumu ile başlıyoruz. Gökyüzünde dilek kapıları açık. Bol bol dua etmeli. Niyetlerin sesli söylenmesinde fayda var. Yaratım da ses ile başladı sonuçta. Çarşamba günü, Merkür ile Mars’ın karesi yaşanıyor. Sözlere dikkat etmeli. Merkür’ün retro olduğunu düşünürsek, sebepsiz yere öfkelenip bunu hemen yanımızdakine sert bir şekilde aktarma eğiliminde olabiliriz. Dilimize dikkat. Perşembe günü ise Kova burcunda Yeni Ay’ımız var hem de ne! Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn neredeyse tüm gezegenler Kova enerjisinde. (En son 5 Şubat 1962 yılında görülmüş.) Kova özgürleşmedir, farklılaşmadır. 2021’in temasını hatta önünüzdeki 200 yıl ve sonrasındaki Kova çağını anlatan bir yeni ay. Köhneleşmiş, son kullanma tarihi dolmuş ne varsa bırakılacak. Silkelenecek. Yeni olana yer açılacak. Şahane bir yeni ay... Bir de Yeni ay ile birlikte Venüs-Jüpiter kavuşumu da var. İyiciller güçlerini birleştiriyor. Umut yayıyor. Neşe yayıyor. Cuma günü ise Merkür-Venüs kavuşumu var. İkili ilişkileri gözden geçirmek, analizini yapmak, artılarını eksilerini tartmak için ideal bir gün.Haftanın burçlara etkisi:

Koç: Gelecek planlarınızı tekrar şekillendirmenizin zamanı geldi. Bu planların içinde para kazanma ile ilgili kararlar da olacaktır. Yeni bir iş ya da yeni bir yöntem deneyebilirsiniz. Dernek, kulüp ya da stklara üye olup buralar aracılığı ile yardım yapmayı denemelisiniz. Sosyal ilişkilerde iletişim oldukça artacaktır. Çok daha sosyalleşeceğiniz bir haftadasınız. Bazı küslükler bitebilir.

Boğa: Kariyer hayatınızda bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Popülerliğinizin oldukça artacağı bir dönem. Bu dönemi ilişkilerinizi geliştirmek daha çok sosyal çevre yaratmak için kullanabileceğiniz gibi işinizde de adınız duyulabilir. Bu anlamda yeni anlaşmalar ve yeni kararlar alabilirsiniz. Bu sadece kariyer değil , evlilik ve ya çocuk sahibi olmakla ilgili de olabilir.

İkizler: Uluslararası konularda ya da eğitim hayatınız ile ilgili fırsatlar gündeminizde olabilir. Yurtdışı ile ilgili beklediğiniz bir haber varsa bununla ilgili bir gelişme olabilir. Kendinizi kalabalıklara tanıtma ile ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uluslararası bağlantılı bir iş de gündeminizde olabilir.

Yengeç: Maddi olarak bazı düzenlemeler yapmak için uygun koşullar yakalayabilirsiniz. Müşterek bir kazanım ya da beklediğiniz bir maddi destek varsa bu hafta bu konu ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ya da tam tersi olarak borç kapama noktasında iseniz kredi çekebilirsiniz.

Aslan: Partnerinize kendinizi çok daha iyi bir şekilde gösterebileceğiniz ya da yeni bir ilişki kararı için uygun bir hafta. Bu dönemde onlardan yana sadece fikirsel değil maddi - manevi destek görebilirsiniz. Sonucunu beklediğiniz dava varsa olumlu gelişmeler yaşanabilir. İlişkiniz ile ilgili bazı kararlar almak için uygun bir dönemdesiniz.

Başak: Çalışma ortamınızda kendinizi çok daha rahat gösterebileceğiniz bir hafta. Yaşadığınız bazı gerilimlerin cevaplarını orada bulabileceksiniz. İş hayatınız ile ilgili güzel gelişmeler, fırsatlar yakalayabilirsiniz. Günlük rutinlerinizi güzelleştirmek için hayatınıza renk katmak için güzel bir dönem.

Terazi: Çocuklarınız ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir dönem. Yaratıcılığınızı kullanmalısınız. Spor ya da sanatsal faaliyetler için de çok uygun bir hafta. Risk almanız gereken durumlar ile

karşılaşırsanız çekinmeyin, şanslı olacaksınız. Yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz, verimli olabileceğiniz bir dönem.

Akrep: Ev alımı, kontrat imzalamak için uygun bir hafta. Eviniz ile ilgili tadilat ya da dekoratif değişiklikler yapmak için uygun bir döneme giriyorsunuz. Gayrimenkul konularından yana bol şans var.Yay: Taşınmak, yeni bir eğitime başlamak, seyahat etmek için uygun bir dönem. En azından bu konular ile ilgili planlar yapabilirsiniz. Yakın çevrenizden yana destek alacaksınız. Almak istediğiniz bir eğitim varsa şimdi başlayabilirsiniz. Kardeşlerle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir haftadasınız.

Oğlak: Maddi kazançlar elde edebileceğiniz bazı anlaşmalar yapabilirsiniz. Kendiniz daha iyi hissedebileceğiniz bir hafta. Maddi kazancın yanında manevi olarak da kendinizi besleyebileceksiniz.

Kova: Aklınızdaki hedefleri gerçekleştirmenin, yarım kalan işlerin tamamlanması için çok uygun bir dönemdesiniz. Hayatınızı değiştirecek fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Balık: Hayal gücünüz ve yaratıcılığınız oldukça canlı. Yazarak ya da kendinizi ifade ederek bu durumu değerlendirebilirsiniz. Arkanızdan çevrilen işleri öğrenip durumu lehinize çevirebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.


184 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz.

bottom of page