top of page

Değişim Rüzgarları ve Satürn Retrosu...

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz. Becerileriniz ve yaratıcılığınız sayesinde karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Aynı zamanda hayatınıza yeni renkler katarak değiştirebilirsiniz. Salı günü ilişkilerinizi değerlendirmek için güzel bir gün. Sizi neyin incittiğini, daha çok hangi karakter ve olayların tekrar ettiğini gözden geçirebilirsiniz ya da yaşanan olaylar sizi bu düşüncelere itebilir. İyi değerlendirin bu enerjiyi ki ileride tekrar edebilecek olumsuzlukların önünü alabilirsiniz. Çarşamba günü genel itibari ile iletişim kurmak, bir anlaşmaya varmak tek bir taraftan bakarsanız oldukça zor olabilir. Daha esnek ve toleranslı olmaya dikkat etmekte fayda var. Perşembe günü Güneş İkizler burcuna geçecek. İletişim çok çok daha vurgulu hale geliyor. Mantık biraz daha vurgulu olacak. Cuma günü Jüpiter-Güneş açısı ile kelimelerimizi sarf ederken daha dikkatli olmak gerekirken bu enerjiyi başkalarına iyi gelecek şekilde tavsiyelerde bulunmak şeklinde kullanabiliriz. Bugün bol bol yazı yazın, kendinize de şifa olsun. Pazar günü ise Satürn Kova burcunda retroya başlıyor. Kendi gerçekleriniz, kendi vizyonerliğiniz, kalabalıklar içerisindeki tutumunuz, yeniye olan bakış açınız sorgulanacak. Zorlandığınız konulara geniş bir perspektiften bakmaya çalışarak bu süreci daha rahat atlatabiliriz.


Haftanın burçlara mesajları:


Koç: İletişim konusu iyice hareketleniyor. Gün içinde daha çok kişi ile görüşme, konuşma yapabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Ne zamandır ertelediğiniz konular ile ilgili fırsatlar gelebilir. Gün yüzüne çıkartmak istemediğiniz bazı konular gündeme gelebilir. Fikirsel anlamda kibre kapılmamaya özen gösterin. Aksi taktirde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Önyargılı olmamaya çalışın. Gelecek planlarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Yeterince emek harcayıp hedefinizi hakedip etmediğinizi sorgulayabilirsiniz. Koyduğunuz hedefe ulaşma konusunda endişeye kapılabilirsiniz. Vesveselerden kendinizi uzak tutmaya çalışın. Sosyal çevreniz için daha seçici davranabilirsiniz.Boğa: Parasal konularda şans yüzünüze gülecektir. Gelirinizde artış yaşanabilir. Yeteneklerinizi rahatlıkla sergileyebilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını maddi olarak alabileceğiniz bir döneme girdiniz. Fırsatları değerlendirmeye bakın. Sadece söylenenleri değil eylemleri dikkate alın ki hayal kırıklığı yaşamayın. Terfiniz uzayabilir, planlarınız ertelenebilir. Konu her ne ise biraz daha efor sarf edip kendinizi daha da güçlendirmeniz gerekiyor. Acele etmeyin. Sonrasında ödül gelecek.


İkizler: Popülerliğiniz oldukça artacak. Kendinizi ön plana çıkarmak için çok güzel bir hafta. Bir aydır biraz daha geri planda olsanız da şimdi sahneye çıkma zamanınız geldi. Kendinize vakit ayırmak, entelektüel aktiviteler yapmak için çok uygun bir dönem. Okuyabilir, araştırma yapabilir, anlatabilir, yazabilirsiniz ya da el işi aktiviteleri yapabilirsiniz. Fazla harcama yapmamaya özen göstermenizde fayda var. Hayatın anlamını, hayatınızın anlamını sorgulayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bazı yargılarınızın köhneliğini dolayısı ile değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Bunun dışında ertelediğiniz bir eğitim varsa başlayabilirsiniz.


Yengeç: Biraz geri çekilip kendi zenginliklerini fark etmenin tam zamanı. Ne zamandır kendinden uzaklaşmış olabilir, oradan oraya, konudan konuya, düşünceden düşünceye, duygudan duyguya sürüklenmiş olabilirsin. Şimdi kaostan yaratacağın düzen ile hayatını daha anlamlı hale getirmenin vakti geldi. Değiştirdiğin, dönüştürdüğün konuların inadına geçmişe geri dönmeye çalışabilirsin. Yeni ile eski arasında kalabilirsin. Eskiye dönmeye çalışabilirsin. Yapılacak olan sana hizmet etmeyen her ne varsa yenilemek.


Aslan: Arkadaşlar arasında oldukça popülerleşiyorsunuz. Sosyal yardımlar yapmak için çok uygun bir dönem. Kendinizi bir grubun organizatörü olarak bulabilirsiniz. İnsanları, onları ve konuları idareciliğiniz ile etkileyebilirsiniz. Bununla birlikte sosyal çevrenizi değiştirebilirsiniz. Bazı radikal kararlar alabilir. Planlarınızı değiştirebilirsiniz. Dönüşüm süreciniz başlıyor. Kötü alışkanlıklarınız, bağımlılıklarınız varsa onlardan kurtulmak için çok uygun bir dönem. İişkilerde sorgulamalarınız olabilir. Varsa bir ilişkiniz uzun vadeli ve ciddi olup olmadığı ile ilgili kafanızı kurcalayabilirsiniz. Davalar ile ilgili süreçleriniz bir süre daha uzayabilir. Ortaklıklar konusunda da sorgulayıcı olabilirsiniz. Oyunu kuralına göre oynamak için çalışacaksınız.


Başak: Terfi, ebeveynlik, evlilik gibi sosyal statünüzü değiştirecek olayların yaşanması yüksek. Kendinizi tanıtma ve her ne kadar istekli olmasanız da ön planda olma dönemindesiniz. Kariyer anlamında parlayabileceğiniz, hak ettiğiniz değeri görebileceğiniz, yaptıklarınızın görüneceği bir dönem. Bununla birlikte tanıdık düşmanlara, ortaklıklara dikkat etmekte fayda var. Onlarla ilgili hayal kırıklıkları yaşanabilir ya da kariyerin ağır bastığı bu dönemde ikili ilişkileri dengede tutmak için çaba harcayabilirsiniz. Çalışma hayatınız ile ilgili ya da rutinleriniz ile ilgili bazı sorgulamalar yapabilirsiniz. Gündelik iş yükünüzü sadeleştirmeyi deneyin.


Terazi: Yeni bir eğitim, yurtdışına açılmak için uygun bir dönem. Manevi anlamda kendinizi daha donanımlı hale getirebilir, ruhsal öğretilere kendinizi açabilirsiniz. Uluslararası ilişkiler, hukuk konularında şanslı bir dönem. Çalışma hayatınızda bazı iyileştirmeler söz konusu olabilir. Özellikle bu dönem konuşmalarınıza dikkat edin, hiç beklemediğiniz yerlere, kişilere gidebilir, siz de şaşırabilirsiniz. Canınız sıkılabilir. Flört hayatınız ile ilgili bazı sorgulamalarınız olabilir. Çocuklar ile ilgili sorumluluklarınız biraz yorabilir. Şimdiye kadar yaptığınız projelerin, eylemlerin sizi ne kadar tatmin ettiği ile ilgili düşünebilirsiniz. Bundan sonrası için yol gösterici olacaktır.


Akrep: Borçların kapanması ile ilgili güzel bir döneme giriyorsunuz. Bazı değişim ve dönüşümler için idarenizi ortaya koyabilirsiniz. Okült konulara ilgiliniz artabilir, bu konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Finansal olarak yine de dikkatli olmanızda fayda var. Zira tekrar harcamalarınızı arttırmaya meyilli olabilirsiniz. Özellikle keyfi harcamalar ön planda gözüküyor. Hesaplarınızı iyi yapmalısınız aksi taktirde zorlanabilirsiniz. Temelini attığınız ev ve aile düzeniniz ile ilgili sorgulamalarınız olabilir. Gayri menkul, arsa işlerinde bazı sürüncemeler yaşanabilir. Aile ile ilgili sorumluluklarınızı, fedakarlıklarınızı sorgulayacaksınız.


Yay: İlişkiler konusunda şans sizden yana. Yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da ilişkiniz varsa partnerinizi çok daha iyi anlayabileceğiniz kendinizi onun gözünde çok daha iyi tanıtabileceğiniz bir zaman dilimi. Burada sizin dışınızda dışarıdan kişilerin yargıları, kanaatleri, inançları ve düşünceleri ilişkinizde gerginlik yaratabilir gözüküyor. O yüzden dışarıdan etki almamaya, kendi tavrınız ve hisleriniz ile ilerlemeye özen gösterin. Yakın çevrenizin samimiyeti konusunda endişeye kapılabilirsiniz. İletişimsel olarak yanlış anlaşılmalara müsait olabilirsiniz ya da net anlaşılamamaktan dolayı endişeye kapılabilirsiniz.


Oğlak: Çalışma arkadaşlarınız arasında oldukça popülerleşebileceğiniz bir dönem. Çalışma ortamında daha ön planda olacaksınız. Günlük işleriniz daha keyifli hale gelecek. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa şifalanacaktır. Çok eleştirel ve ön yargılı olmamaya bakın. Bu anlamda düşüncelerinizi, sözlerinizi süzgeçten geçirip ifade etmekte fayda olacaktır. Kendinize verdiğiniz özdeğeri gözden geçirmelisiniz. Yaptıklarınızı ne kadar önemsizmiş gibi gösterirseniz maddi geliriniz de o kadar azalacaktır. O yüzden yaptıklarınızı net ve açık bir biçimde ortaya koymaktan çekinmeyin.


Kova: Yeni bir spora başlayabilir, kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Bununla birlikte çocuk sahibi olmak istiyorsanız bunun içinde şanslı bir dönem. Aşk ve cinsel hayatınız daha renkli olacaktır. Hobilere ya da sanatsal çalışmalara biraz fazla para harcayıp bütçenizi sarsabilirsiniz. Ölçülü olmakta fayda var. Dolandırıcılığa bu dönem ekstra dikkat edin. Hayatı ve kendinizi haddinden fazla ciddiye aldığınızı düşünebilirsiniz. Temel motivasyonlarınızın peşinden koşup koşmadığınız ile ilgili kendinizi sorgulayabilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutun.


Balık: Aile için kendinizi çok daha iyi gösterebilecek ve anlatabileceksiniz. Belki aileyi toparlayıcı bir rol üstlenebilirsiniz. Gayrimenkul, arsa konularında şans sizden yana olacaktır. Burada kendi yeteneklerinizi ve özelliklerinizi sergilemeniz önemli olacaktır. Fırsatlar ayağınıza geldiğinde onları kullanmaktan çekinmeyin. Kaynağını bilmediğiniz bazı endişeler ayyuka çıkabilir ya da sadece bir huzursuzluk hissedebilirsiniz. Bunlarla kendiniz baş etmeye çalışmayın lütfen. Güvendiğiniz kişilerle paylaşmaktan çekinmeyin.

125 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page