top of page

Haftalık Yorum (01-07 Şubat 2021)

Bu hafta kendimizi ön plana çıkarmak için mücadele edebilirsiniz. Kolay kazanımlar elde edemeyebiliriz. Haftaya Venüs ve Venüs’ün açıları damga vuruyor. Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte, ilişkilerde özgürlük ve eşitlik isteği ön plana çıkacak. İlişki içerisinde daha çok kendimizi ya da partnerimizi değil ilişkinin kendisine daha fazla önem verebiliriz. Hayattan ve ilişkilerden keyif alabilmek için önce şimdiye kadar ördüğümüz duvarlarla, savunma mekanizmaları ile, kriterler ve kurallarla yüzleşecek sonrasında ise yenilenmesi gereken neler varsa onun için gerekli cesaret ve gücü bulabileceğiz. Yani hayatımıza yeni renkler katabilir, siyah-beyazlıktan kurtarabiliriz.Koç: Gelecek planlaması yaparken parasal konuları ön planda tutabilirsiniz. Burada sizi mutlu edecek ve keyiflendirecek hedeflerin de planın içerisinde olmasına özen gösterin. Sosyal ilişkilerinizde daha objektif, eşitlikçi bir tavır takınacağınız dönemdesiniz. Özgürlük ise vazgeçilmez kriteriniz olacak. Değişik sanatsal aktiviteler içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Daha önce denemediğiniz çalışmalar için adım atabilirsiniz. Sosyalleşme aktivitelerini askıya alabileceğiniz bir dönemde olsanız da gideceğiniz yerlere zamanında varmakta güçlük çekebilirsiniz.

Boğa: Otorite figürleri ile bazı çatışmalar yaşayabilirsiniz. Öfke patlamalarına ya da önyargı ile henüz olayın detayını bilmeden agresif tavır takınmaktan kaçının. Kariyer yolunuzu çizerken maddi olarak da ilerlemek için planlar yapabilirsiniz. Hatta bu alanda bazı fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Estetik olarak bazı değişim istekleriniz olabilir. Aniden saç kesimi ya da başka operasyon planları yapabilirsiniz. Bunun için otorite figürleri ile çatışmaktan ziyade onların tecrübelerinden yararlanmakta, önerilerini dinlemekte fayda var.

İkizler: Nedenini anlayamadığınız bazı gerilimler yaşıyor olabilirsiniz. Bu gerilimler özellikle rüyalar aracılığı ile bilincinize çıkacaktır. Yabancı dil eğitimi, uluslararası platformlarda yer alma, sosyal medya kullanımında artış söz konusu olabilir. İçinizdeki farklı yetenekleri daha önce keşfetmediğiniz bazı yetilerinizi keşfettikten sonra kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz. Bu konularda harekete geçmek isteseniz de istediğiniz hızda ilerleyemeyebilirsiniz. Daha yavaştan almakta fayda var.

Yengeç: Bazı harcamalarınızdan dolayı maddi anlamda zorluk çekebilir. Kredi ya da başka borçlanma yollarına başvurabilirsiniz. Zevklerinizde bazı değişiklikler, dönüşümler yaşandığını fark edebilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı bırakmanın zamanı geldi. Ani harcamalardan uzak durmalı. Bütçe planlamanızı yapıp buna uygun şekilde hareket etmeye çalışmalısınız. Özellikle modunuzu aşağıya çeken rutinlerinizden kurtulmak için çok uygun bir dönem.

Aslan: Özellikle dolunay sonrası ikili ilişkilerde bazı çatışmalar, gerginlikler yaşanmış olabilir. Artık ilişkilerinize daha objektif bir bakış açısı ile yaklaşmanızın vakti geldi. Sevgi gösterme biçiminiz ile karşınızdaki kişinin sevgisini gösterme biçiminin aynı olamayabileceğini fark etmenizde fayda var. Farklılıkları kucaklayın. Fikirsel olarak uyumlu olmanın önemi biraz daha ön plana çıkacaktır. Yüksek beklentilerinizin önünüze engel olarak çıkmasına izin vermeyin.

Başak: İşinizin bir ayağı yurtdışı bağlantılı hale gelebilir ya da öyleyse biraz daha yoğunlaşabilir. Günlük rutinlerinizi güzelleştirmek için bazı atılımlar yapabilirsiniz. Hayatınıza biraz daha fazla sanat, renk ekleyebilirsiniz. Farklı yollar, farklı yöntemler denemekten çekinmeyin. Biraz yavaşlamanızın zamanı geldi. Yaptığınız her ne ise bilerek farkında olarak aklınızı vererek yapın. Başka şeyler ya da bir sonraki adımınızı düşünerek yapmayı bırakın.

Terazi: Spordan ya da yapacağınız başka faaliyetlerden kaynaklı sakarlıkları dikkat etmenizde fayda var. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilir ya da ertelediğiniz, bıraktığınız aktivitelerinizi tekrar ele almak için uygun bir dönem. Aşk hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu anlamda aktif ve hareketli bir dönem. Flört hayatınızda bazı kurallarınız yüzünden ket vurmayın. Keyif alacağınız anlara engel olmayın.

Akrep: Ailenizle daha çok verimli vakitler geçirmek için fırsat kollayın. Bu hafta ailenizin göz bebeği olabilirsiniz. Evde keyifli bir zaman geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Evlilik gündeminize gelebilir. Ani bir şekilde ilişkinize yeni bir boyut kazandırmak isteyebilirsiniz. Bu yenir başlangıç da olabilir bitiş de. Sizi neyin mutlu edeceğini iyi değerlendirip buna göre adım atmanız için uygun bir dönem.

Yay: Çalışma ortamınızda bazı gerilimler yaşansa da siz kendinizi iyi ifade edip bu gerilimden kolayca sıyırılabilirsiniz. İletişim anlamında problem yaşamayacaksınız. Yeni bir eğitime başlamak için uygun bir hafta. Kardeşlerinizle ya da yakın çevreniz ile ani görüşme planları yapabilirsiniz. Yaşça sizden büyük ya da olgun tanıdıklarınızdan destek görebileceğiniz bir dönem. Özellikle fikirsel destek.

Oğlak: Çocuklarınız için biraz daha fazla para harcayabilirsiniz. Para girişinde olduğu kadar çıkışında da artış olabilir. Eşinizden, ortaklardan ya da dışarıdan beklediğiniz bir maddi destek gelebilir. Sanatsal faaliyetlere, hobilere ya da sportif aktivitelere de yönelip yeni gider kalemleri yaratabilirsiniz. Bununla birlikte yeni gelir kapıları da yaratabilir. Hobi olarak yürüttüğünüz işlerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kova: Aileniz ile bazı eğitim, seyahat, taşınma konularından kaynaklı gerilimler yaşayabilirsiniz. Taşınma niyetiniz varsa bununla ilgili harekete geçebilirsiniz. Bu hafta aşk kapınızı çalabilir. Flört hayatınızda hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. İlişkiniz varsa daha uyumlu ve sevecen olabilirsiniz. Rejim yapmak için uygun bir dönem. Daha doğrusu sağlıklı beslenme düzenine geçmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Balık: Kendinizi geri planda tutma isteğinizin yanında aynı zamanda da iletişime geçmek fikirsel paylaşımlar yapmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle ilişkileriniz ya da sizi mutlu eden konular ile ilgili bazı endişelere sahip olabilirsiniz. Bunlarla ilgili yakın çevreniz ile konuşmanız sizi oldukça rahatlatacaktır. Paylaşım ne kadar az olursa melankolik bir ruh haline bürünmeniz o kadar kolaylaşacaktır.

259 görüntüleme0 yorum
bottom of page