top of page

Hem duygusal hem hareketli bir hafta...

Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile mantığınız devre dışı kalabilir. Duygularınıza göre tepkiler verebilir, o anki hislerinize göre kararlar alabilirsiniz. Daha bütüncül bir yaklaşım da sunabilir. Ayrıca manevi konulara olan merak artacaktır. Bol dualı, meditasyonlu bir hafta olabilir. Salı günü Güneş ile Plüton’un uyumlu açısı, kendinizi ortaya koyma konusunda gücünüzün olacağını anlatıyor. Otorite figürleri ile işbirlikleri yapabilir, onlardan destek görebilirsiniz. Perşembe günü ise Venüs ile Plüton’un uyumlu açısı, keyifli vakit geçirebilmek adına irade ortaya koyabileceğinizi anlatıyor. Aşırı para harcamaktan ve ilişkilerde manipülatif davranışlardan kaçınmakta fayda var. Bu hafta “güzellik eşittir güç” diyen bir hafta. Estetik için uygun olabilir. Saç kesiminizi de değiştirebilirsiniz. Cumartesi günü Güneş’in Koç burcuna geçmesi ile astrolojik yeni yıl başlamış oluyor. İlkbaharın öncüsü bugün daha atak, motive ve hareketli olabilirsiniz. Gaf yapmaya meyil olabilir. Pazar günü ise Venüs, Koç burcuna geçiyor. İlişkiler hızlanabilir, hareketlenebilir, ateşlenebilir. Hızlı yaşayıp hızlı tükenebilir. Her halükarda bol atraksiyonlu olacaktır.
Burçlara göre haftanın etkileri:


Koç: Rüyalarınız çok yoğun ve aktif olabilir. Rüya günlüğü tutarak rüyalarınızdaki sembolleri çözümlemeye çalışabilirsiniz. Arkanızdan iş çevrildi ise ortaya çıkma zamanı geldi ama siz sezgileriniz sayesinde çok da şaşırmayacaksınız. İlişkilerde manipülatif davranmaya ya da etki altında kalmaya meyilli olabilirsiniz. Kendinizi parlatmak için öne çıkın. Harekete geçin. Hayatınızın iplerini elinize alın. Kararsızlıklarınızı çözümlemeye çalışın. Yeni bir ilişki, evlilik söz konusu olabilir.


Boğa: Yardım yapabileceğiniz bir çok fırsat yakalayabilirsiniz. Değerlendirmekte fayda var. Bulunduğunuz bazı sosyal ortamlar bazı olaylara bakış açınızı bu alandaki inançlarınızı değiştirmenizi sağlayabilir. Daha ulvi amaçlar, toplumu ya da içinde bulunduğunuz grubun çıkarlarına yönelik hareket etmeye özen gösterebilirsiniz. Sahnede olmak isteseniz de kendinizi geri çekmeye meyilli olabilirisiniz. Kamera arkasında olarak da çok iyi işler kazandığınızda star olabilirsiniz. Platonik ya da gizli aşk yaşamaya meyilli olabilirsiniz.


İkizler: Fikirleriniz ile ön planda olabilirsiniz. Yapacağınız mantıklı ve basiretli adımlar dikkat çekici olacaktır. Özellikle kariyer hayatınızda bunun artılarını görebilirsiniz. Popülerliğinizden faydalanmaya sizi etkisi altına almak isteyen bazı otorite figürleri ile karşılaşabilirsiniz. Cinsel hayatınızı renklendirmek isteyebilirsiniz. sosyal hayatınız da yoğunlaşabilir. Bu alanda da popülerliğiniz artabilir. Adınızı çokça anacaklar. Beklediğiniz bir para varsa bu hafta alabilirsiniz.


Yengeç: Yurtdışı ile daha çok bağlantıda olabilirsiniz. Daha geniş kitleler ile iletişim içinde olabilirsiniz. Otorite figürü olan bazı yabancı kişiler ile güç mücadelesi içine girebilirsiniz. Bütün bunlar kariyer alanınızda daha çok parlamanıza aracı olacaktır. Hem maddi hem de manevi karşılığını görebilirsiniz.


Aslan: Fikirsel anlamda dönüşüm zamanınız. İç sesinize kulak verin. Sezgilerinizi dinleyin. Çalışma arkadaşlarınızdan ya da astlarınızda manipülatif etkiler görebilirsiniz. Yakın ilişkilerinizi kullanmak isteyenler olabilir. hayata daha derin ve üst perspektiften bakabileceğini bir döneme giriyorsunuz. Olayların iç yüzünü görmeye çalışın. İlişkiler de bu bakış açınız olumlu etkilenecektir.


Başak: İkili ilişkiler, evlilik , ortaklık konularınız gündeminizde olabilir. Bu konularla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. İlişkilerde manipülasyon ve güç çekişmeleri yaşanabilir. Kimin daha fazla sözü geçeceğine dair gerilimler yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte aranızdaki çekim de artacaktır. Harcamalarınıza dikkat edin.


Terazi: İş hayatında karar alırken sezgilerinizi de dinleyin. Mağdur rolü oynamak yerine olaylar içinde aktif katılımcı hatta yönlendirici olun. Aileniz ile ilgili daha fazla sorumluluk almak durumunda kalabilirsiniz. Bundan dolayı alacağınız kararlarda ailenizin etkisi de olabilir. İkili ilişkiler, evlilik konularda ise güzel gelişmeler olabilir. İlişkinizin daha da güzelleşeceği bir dönem.


Akrep: Oldukça üretken ve verimli olacağınız bir dönem. Çocuklarınız ile de çok kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Bunu yaparken onları yönlendirmek yerine onların da sizi yönlendirmesine izin verin. Kuralcı yaklaşmak yerin keyifli vakit geçirmek için çabalayın. Çalışma hayatınız yoğunlaşabilir. Çokça çalışabilirsiniz. İlişkiniz ile ilgili de siz daha çok sorumluluk taşıyan taraf olabilirsiniz.


Yay: Ailenizin tavsiyelerini dinleyeceğiniz ve onlardan faydalanabileceğiniz bir hafta. Bunu maddi harcamalar alanında da yapabilirsiniz. Hatta aileniz için bazı harcamalar yapabilirsiniz. Ev alım satımı da olabilir. Çocuklarınız size daha düşkün olabilir. Onlarla daha çok vakit geçirmenizi isteyebilir. Siz de onlara karşı daha yumuşak ve sevecen olmaya özen gösterin. Keyifli vakit geçirmek için çalışın.


Oğlak: Kardeşleriniz ile akrabalarınız ile ya da yakın çevreniz ile daha çok iletişim içinde olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Özellikle erkek olan yakın çevreniz ile daha yoğun bir etkileşimde olabilirsiniz. Kendinizi çok daha sanatsal şekilde ifade edebileceğiniz, sözleriniz, mimikleriniz ile etkileyebileceğiniz bir hafta. Aile ile daha fazla vakit geçirebileceğiniz fırsatlarınız olacak. Onlara sevginizi göstermek için güzel bir zaman.


Kova: Parasal konular ile ilgili bazı görüşmeler yapabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu alanda bazı endişeleriniz söz konusu olabilir. İlişkilerinizde bazı gizli saklı kalan olaylar açığa çıkabilir. Sağlıklı iletişim kurarak yaşanacak gerginlikleri minimum düzeyde geçirebilirsiniz.


Balık: Olaylara daha mantıklı bakabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Hayatınız ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Gelecek planlamanızı sıfırdan yapabilirsiniz. Radikal değişikliklere gidebilirsiniz. İş değişikliği ya da sektör değişikliği yapabilirsiniz. Kazancınızın artacağı bir dönem olabilir.

222 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz.

bottom of page