top of page

Keyifli ama Mücadeleli Bir Hafta

Haftaya Güneş’in ve Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile başlıyoruz. Hayattan keyif almaya bakın. Güzel bir yemek, şahane bir çiçek kokusu, rengarenk kalemler, kıyafetler, hoş bir seda... Hepsi hayatın aslında yaşamaya değer olduğunu ve ne kadar da güzel olduğunu hatırlatsın. Pandemi günlerine rağmen. Biraz tembellik, uyuşukluk gelebilir, aslında bu işte o keyfi doyasıya yaşaman için. Maddi imkanlar daha fazla aklına düşebilir. Neyi nasıl bir araya getireceğini düşünebilirsin. Burada sabit fikirlilik tuzağına dikkat etmekte fayda var. İştahın artabilir, aman yiyeceklerine dikkat et. Cuma günü ise Venüs Uranüs ile kavuşurken Mars, Yengeç burcuna geçecek. İkili ilişkilerde özgürlük, isyan, monotonluktan kaçış temaları ön planda olurken, maddi konularda ani beklenmedik olaylar yaşanabilir dikkat etmekte fayda var. İlişkilerde de ani başlangıç ve bitişler yaşanabilir. İlişkine renk katmak için elinden geleni yapmalısın. Bu arada duygularını ifade etmekten çekinmemelisin. Yoksa yanlış zamanda yanlış dozda yanlış kişiye patlayabilirsin. Pek sevimli gözükmeyeceksin, ben söylemiş olayım. Bir de işler sarpa sarabilir. Cumartesi günü ise tam bir karma günü. Seni zorlayan bazı olaylar ya da inisiyatifin dışında yaşanan olayları iyi analiz et, orada sınavların var, basiretli davranmalısın. Aynı anda yaşanacak Merkür-Uranüs kavuşumunu vizyoner düşünme enerjisi olarak kullanırsan rahatlıkla değişime kucak açabilirsin. Aksi taktirde tuhaf ve ütopik düşünceler ile bir yere varamayabilirsin. Pazar günü ise hem Venüs’ün hem Merkür’ün Satürn ile karesi olacak. Fikirleri iletmek ve keyif aldığınız aktiviteleri yapma konusunda engeller ile karşılaşabilirsiniz (Sokağa çıkma yasağı var zaten). Bu enerji verimli kullanmanın yolu kafanızdaki düşünceleri somutlaştırmak, uzun vadeli kararlar almak, ilişkinizi gözden geçirip bir üst seviyeye çıkarmak ya da eğlendiğiniz aktiviteleri olabildiğince yapmaya çalışmak olacaktır.


Koç: Kendini maddi güvence açısından değerlendirmek isteyebileceğin bir hafta. Para akışını ele almak isteyebilirsin. Aynı zamanda özgüvenin de artış yaşanırken sana pek uymayan bir tembellik de gelebilir. Biraz yavaşlayıp hayattan ve yaptıklarından keyif almayı tercih edebilirsin. Ani para giriş-çıkışı yaşanabilir. Ekstra gelen bir para ekstra çıkan bir harcamaya denk gelebilir. Evde bazı gerilimler yaşanabilir. Bunun nedeni duygularını, kızgınlıklarını, kırgınlıklarını bastırman olacaktır. Bunları yanlış zamanda yanlış dozda ortaya çıkartabilirsin.


Boğa: Olaylara hep yaptığın gibi duygusal boyutta değil ama bu sefer mantık çerçevesinden bakmayı, değerlendirmeye deneyimleyebilirsin. Zihinsel anlamda yoğun bir döneme giriyorsun. Kendini daha ön planda, daha göz önünde bulabilirsin. Popülerliğin artıyor. Ne istediğini bildiğin, özgüveninin arttığı bir hafta. İlişkilerde ani başlangıçlar ve bitişler yaşanabilir. Birden aşk kapıyı çalabilir. Sadece iletişimsel olarak söylenmesi gerekenleri söylediğinden emin olmalısın. Bazı şeyleri gizlemeye çalıştığın müddetçe sıkıntılar yaşayabilirsin.


İkizler: Yaptığın iyi şeyleri, yeteneklerini ve becerilerini objektif olarak değerlendiremeyebilirsin, hak ettiğin değeri veremeyebilirsin. Bu anlamda yakın çevrenin geri bildirimleri önemli olacaktır. Onları dinlemelisin. Bu dönemde biraz daha izole ve yalnız kalmak isteyebilirsin ama bu dönem verimli bir dönem olacaktır. Farklı bir bakış açısı yakalayabileceğin ve aydınlanma ile sonuçlanan bir sorgulayış içerisine girebilirsin.


Yengeç: Yeni kazançlar yakalamak için bazı plan, programlar yapabilirsin. Sosyal çevren ile daha yoğun bir iletişim kurabilirsin. İçinde bulunduğun grup içerisinde popülerliğin artacak, kendini sivriltebileceğin bir dönem. Hatta onlara liderlik bile edebilirsin. Farklılığını rahatlıkla gösterebileceğin fırsatlar yakalayabilirsin. Kendi motivasyonlarını gerçekleştirebilmek için adımlar atabilirsin. Bu arada sakarlıklara dikkat etmende fayda var.


Aslan: Geleceğe dönük bazı kararlar alabilirsin. Bu kararlar uzun vadeli olacaktır. Terfi alabilir, içinde bulunduğun toplum üzerinde daha otoriter ve popüler hale gelebilirsin. Otorite figürlerinden destek görebilirsin. Tanınma şansın yüksek. Yaşanacak gelişmeler ani olacaktır. Bununla beraber arkadan iş çevirebilecek gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Dikkatli olmanda fayda var.


Başak: Hayatının genelini ilgilendirecek kararlar alabilirsin ya da aldığın kararları sorgulayabilirsin. Yurtdışına çıkabilirsin. Yeni bir amaç edinebilirsin. Yeni bir eğitime başlayabilirsin. Bulunacağın yeni yerlerde romantik buluşmalar, tanışmalar yaşanabilir. Bazı arkadaşların ile gerilim yaşayabilirsin. Bunun dışında onlara olan duygularını açıkça belirttiğin müddetçe problem yaşanmayacaktır.


Terazi: Boğaz enfeksiyonları açısından sağlığına ekstra özen göstermende fayda var. Finansal kaynaklarını ya da eşinin maddi yapısını elden geçirmek ve yoluna sokmak isteyebilirsin. Kendinle ilgili ya da kariyerinle ilgili ani kararlar alabilirsin. Yeni adımlar atabilirsin. Otorite figürleri ile bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Bazı girişimciliklerde bulunabilirsin. Annenle ya da anne yerine koyduğun herhangi biri ile duygularını paylaşmaktan çekinme.


Akrep: Bazı karşılaşmalar, tanışmalar ve bunlardan destek görme yaşanabilir. Hayat arkadaşın ile tanışabilir ya da evli isen eşinden özellikle duygusal anlamda destek görebilirsin. Monotona giren bir ilişkin varsa bu rutinden çıkacak yeni küçük dokunuşlarda bulunabilir ya da bulunmak için konuşabilirsin. Bu arada inançlar konusunda bazı değişimler yaşayabilirsin. Felsefi tartışmalar yapmak, kendini manevi anlamda daha fazla doyurmak isteyebilirsin.


Yay: Çalışma arkadaşlarınla olan diyalogun yoğunlaşacaktır. İşinde karar verici bir pozisyon alabilirsin. Fikirlerinle dikkat çekebilirsin. Yemek yeme alışkanlığını değiştirmenden kaynaklı sindirim sisteminde sıkıntılar yaşayabilirsin. Ani değişimler yapmaktan sakınmalısın. Geçmişte kalan ama takıldığın bazı duygu ve düşüncelerden kurtulabilmek için zararlı alışkanlıklarından kurtulabilmek için güzel bir dönem.


Oğlak: Çocuklarınla ya da partnerin ile entelektüel anlamda daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak, kaliteli vakit geçirmek eğiliminde olabilirsin. Bu demek değil ki romantizm geri planda olacak. Belki de cinsel hayatını renklendirecek adımlar atabilirsin. İlişkin yoksa yeni bir ilişkiye yelken açabilirsin. Bu tanıdığın biri değil aniden hayatına girecek biri olabilir. Yeni ya da var olan partnerinle duygusal anlamda etkileşim içerisinde olma konusunda şeffaf olmalısın. Duygularını, hislerini içine attığın müddetçe anlaşmazlıklar kaçınılmaz olacaktır.


Kova: Ailen ile entelektüel anlamda daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak, kaliteli vakit geçirmek eğiliminde olabilirsin. Evde otoriter bir figür haline gelebilir, ev ahalisini organize etmekten geri duramayabilirsin. Çalışma arkadaşların ile ise bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsin.


Balık: Fikirlerini daha yaratıcı bir şekilde aktarabileceğin bir dönem. Bu süre zarfında yazı yazmak iyi gelecektir. Bunun dışında okuyacağın kitaplar da iyi gelecektir. Yakın çevren içinde popülerliğin artıyor. İletişim becerilen ile dikkat çekebilirsin. Hem duygusal hem de entelektüel paylaşımlar yapabileceğin yabancılar ile tanışabilirsin.

108 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz.

bottom of page