top of page

Sözler, düşünceler ve kararlar ön planda

Güncelleme tarihi: 5 Nis 2021

Haftaya Ay'ın Kova burcuna geçişi ile başlıyoruz. Duygulardan ziyade mantığın ön planda olmasına rağmen Salı günü aşk ve romantizm için uygun bir gün. Bazılarınız için kıvılcım yanabilir. Cuma günü ağızdan çıkan kelimelere dikkat etmekte fayda var. İstemeden birilerini kırabilirsin. Belki de kendini ifade edemediğini düşünebilirsin. Bu enerjiyi insanları motive ederek olumluya çevirebilirsin. Böylesi çok daha keyifli olacaktır. Aksi taktirde, tartışma sonucu hayal kırıklığı yaşanabilir. Eğer düşüncelerini, kararlarını ve sözlerini insanların kalbine dokunarak kullandıysan ödül olarak aldığın güzel geri bildirimler seni heyecanlandırabilir ve kendi ideallerini gerçekleştirebilmek için gereken gücü bulabilirsin. Özellikle bu gün su kazalarına dikkat et. Cumartesi günü yenilikçi fikirlerle uzun vadeli kararlar alabilirsin. Diğer yandan para harcamaya biraz daha meyilli olunacak gibi. Bütçeni sarsmamaya çalış.Haftanın burçlara etkisi:


Koç: Unutkanlıklar yaşayabileceğin bir hafta. Şimdiye kadar aldığın kararları sorgulayabilirsin, becerilerini tartabilirsin. Zihnin çabuk dağılabilir, odaklanmada zorluk çekebilirsin. Aslında bütün bunlar, eski alışkanlıklarını, eski yargılarını, eski kalıplaşmış fikirlerini, sana hizmet etmeyenlerini eleyebilmen için güzel bir fırsat. Hatta bu elemeyi yaparken arkadaşlarının tavsiyelerinden, fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanabilirsin. İlk başta onların bakış açılarına karşı çıkabilirsin ama önyargılarını bir kenara koyup tekrar dinlediğinde kendinde göremediğin bazı olumlu yönlerini, değerlendirmen gereken gizli yeteneklerini fark edebilirsin. Bununla birlikte beklediğin bir para varsa bu hafta gelebilir. Sosyal anlamda keyifli bir hafta geçirebilirsin.


Boğa: Bu haftayı yazı yazarak geçirebilirsin. İçinde biriktirdiğin o kadar çok şey var ki sen bile inanamayacaksın. Bir başladığında kelimeler hızlı bir şekilde akacak. Daha sonra yazdıklarını okuduğunda kendine ne kadar yabancılaştığını fark edebilirsin. Bu farkındalık geleceğe olan bakış açını, olmak istediğin yerin ne olduğunu, ne yapmak istediğini anlaman için oldukça yararlı olacaktır. Elde etmek istediğin hayallerin için önce maddi açıdan güvende olmak istemen çok normal. Odağını bu iki konuya yöneltip ideallerini her gün imgelemen daha hızlı yol almanı sağlayacaktır. Yeter ki onları unutma, canlı tut.


İkizler: Bu hafta özellikle etrafına şöyle bir baktığında, yaşadığın olayların, etrafındaki kişilerin, yaptığın işlerin anlamını sorgulayabilir. Aldığın kararların mantığını sorgulayabilirsin. Hatta bazılarını saçma da bulabilirsin. Bütün bunlar geleceğe dair daha sağlam, uzun vadeli ve ayağı yere basan, verimli bir planlama yapmana yarayacağı için çok endişe etme. Bırak düşünceler aksın, çatışsın. Üstlendiğin görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için bu hafta özellikle ekstra efor sarf edebilirsin. Enerjini işine odaklayacaksın, bu hafta biraz mesai yapabilirsin.


Yengeç: Kariyer hayatında aldığın bazı kararları sorgulayabilir, kendi kendini yargılamaya başlayabilirsin. Aslında bu yargılamalar bulunduğun nokta ile hayalindeki konumun aynı olup olmamasına bağlı canını da sıkabilir, şükür de ettirebilir. Eğer sonuçtan hoşlanmadıysan gerekli değişimi yaşamak için uygun bir dönemdesin. Ne istediğini net gördüğün müddetçe gerekli adımları atabilirsin. Bu sorgulama aynı zamanda bazı inanç kalıplarının da kırılmasını sağlayabilir. At gözlüğü ile baktığın bazı konularda bakış açını değiştirebilirsin. Bu değişimler çok kolay olmayabilir. Sabırlı ve dirayetli olmak da fayda var.


Aslan: Şimdiye kadar ördüğün inanç kalıplarını sorguladığın, bazıları yüzünden hayal kırıklığına -uğrayabileceğin bir dönem. Özellikle ikili ilişkiler ile alakalı daha derin ve üst perspektiften bakman, değerlendirmen gereken konular var. Bundan sonra bu alanda iyileşmeler yaşayabilir, bazı sorunların üstesinden gelebilirsin. Yaşadığı bazı ayrılıklar ya da kayıpları telafi etmek için elinden geleni yapacak gücü ve motivasyonu bulacaksın.


Başak: Kendin olmanı engelleyen, tek başınalığını doyasıya yaşamanın önünde yığdığın korku ve endişelerden şifalanmak için çok güzel bir hafta. Bir birey olarak maddi, manevi ayakta kalabilmenin gerekliliğini algılayıp sindirmeye çalışacağın bir dönemdesin. Zihnindeki bu değişimin etkilerini özel hayatında ve iş hayatında da göreceksin. Aksi taktirde, ikili ilişkilerinde yaşadığın problemler, sınavlar kariyerini de etkileyecek şiddette etkilenebilirsin.


Terazi: Biz demekten beslensen de sen bir bireysin, bütünsün. Senin kendi istek ve arzuların var. Keyif aldığın aktiviteler, hobiler, faaliyetler var. Bunları yerine getirmezsen kendine yeterli değeri vermemiş olursun ve hayatına giren kişilerden de sana değer vermelerini bekleyemezsin. Bu hafta söylemek isteyip de söylemediğin kendinle ilgili neler varsa onları bir bir karşı tarafa anlatmanın zamanı geldi. Artık ben diyebilmeyi öğrenmelisin. Bunun dışında günlük rutinlerini hiç değiştirmeden mütemadiyen yerine getirmeye o kadar odaklanmış olabilirsin ki sana iyi gelmeyenleri elemeyi unutmuş olabilirsin. Yaptığın her işi farkındalıkla yap ve mutlu olmadıklarını ele.


Akrep: Uzun zamandır içinde tuttuğun ve artık seni zehirleyen, iç huzurunu engelleyen bazı duygu ve düşüncelerini şifalandırmanın vakti geldi. İntikam soğuk yenen bir yemektir, felsefesini bırakıp kendine şefkat göstermeye çalış. İçinde büyük yer kaplayan olumsuz düşünceler, kanıların yerine olumlularını yerleştir. Hafifleyeceksin. Bunun dışında keyfi harcamaları biraz abartmaya yatkın olabilirsin. Bütçeni iyi takip edip borçlanmaya gitmek zorunda kalmadan toparlanmaya çalışmakta fayda var.


Yay: Her ne kadar olayların hep dolu tarafını görmeye çalışsan bile senin de bazı önyargıların hatalı değerlendirmelerin olabilir. Bazı yanlış kararlarının doğru olduğundan emin olma kibrine düşebilirsin. Bu hafta bunları fark edebilirsin. Bundan sonra zamanını daha verimli ve keyifli geçirebilir hale gelebilirsin. Hatta sana zerk edilmiş bazı idealleri devam ettirdiğin için ikili ilişkilerde problemler yaşayabilirsin. Kendi fikir ve düşüncelerini aralarından seçip öne çıkarmaya çalışmalısın. Başkaları ne der endişesinden kurtulmaya bak.


Oğlak: Ailene kendini ispat etmek her çocuk için önemli ve değerlidir ama bunu yaparken kendin olmaktan çıktığında bir manası kalmaz. Şimdiye kadar onlar için sırf onlar seninle gurur duysunlar diye yaptıklarını kendi istediklerine göre dönüştürmelisin. Bu hafta bunun için fırsatların olacak. Çalışma arkadaşların ile aranda bazı gerilimler yaşanabilir. Bu yanlış anlaşılma kaynaklı olabileceği gibi onları aşırı idealize etmenden kaynaklı da olabilir. Bazı gerçekleri görmen gerekebilir.


Kova: Farklı duruşun, farklı bakış açın var. Bunları ifade etme kısmında bazı sıkıntılar yaşamış olabilirsin ama kendi farkını ortaya koymaktan vazgeçemezsin. Kendi kendini sindirme. Ancak o zaman özgür olabilirsin. Yeniliklere kapıların açılır. Vizyonerliğin ile hayallerini somutlaştırabilirsin. Fark etmediğin para çıkışları olabilir ya da tahmin ettiğinden daha fazla para harcaması yapmak durumunda kalabilirsin. Hesap kitap yapmanda fayda var.


Balık: Başkalarına uyumlu davranmak, kendini feda etmek hatta zaman zaman kurban rolüne bürünmek kendine verdiğin öz değeri azaltıyor. Öz değerini azalttıkça, sana daha az değer veren insanlar etrafını sarar. Dolayısı ile şimdi bu hafta itibari ile iyi yaptığın şeylerin hakkını kendine vermelisin. Kendi kendini şımartmayı öğrenmelisin. Bu konuda ailen de yardımcı olacaktır. Onların eleştirilerine kulak verebilirsin. Senin iyiliğini isteyen ebeveynlerinin bakış açısına güvenebilirsin.72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Haftaya Güneş-Plüton açısı ile başlıyoruz. Kendinizi ortaya koyma konusunda çekindiğiniz, ürettikleriniz ve başardıklarınızı gösterdiğiniz konuları artık güçlü bir şekilde savunabilir, sunabilirsiniz.

bottom of page